آیا سایز آلت مهم است ؟

با وجود آنکه برخی مردها نگرانی بی موردی درباره ی مردانگی خود و سایز آلت دارند اما زنان در این مورد   دیدگاه متفاوتی دارند. این حقایق ممکن است موجب شگفتی شما گردد.

این موضوع، چیزی است که مردان از زمان های قدیم با آن درگیر بوده اند: آیا سایز آلت تناسلی من واقعا مهم است؟ این پرسش سطوح متعددی از ترس و نگرانی را به همراه دارد چرا که مردان مساله ی عدم توانایی و بی کفایتی خود را در اینجا لحاظ میکنند.

پاسخ پیچیده تر از آن است که شما فکر میکنید. اما خوشبختانه پاسخ بیش تر مربوط به حس شماست  تا شریک شما.

سایز آلت : حقایق و تصورات غلط                                                                                         

اولین حقیقت، با توجه به تحقیقاتی که ژورنال روانشناسی مردان و مردانگی انجام داده، سایز آلت تناسلی   اکثر مردان(68%) در حالت نعوظ بین 4.6 تا 6 اینچ است. حدود 16 درصد از مردان سایز نعوظ بزرگتر از 6.1 اینچ دارند و حدود 2.5 درصد از آن ها سایز بزرگتر از 6.9 اینچ دارند. حدود 16 درصد از  مردان سایز آلت کوچکتر از 4.5 اینچ دارند که تنها 2.5 درصد از آنها زیر 3.7 اینچ است.

پس حالا متوجه شدید. اما آیا میدانید که چه کسی نگران اندازه ی آلت تناسلی خود است؟ به آینه نگاه کنید.

در همان تحقیق که از 52000 شرکت کننده –مرد و زن- انجام گرفت، %54 مردان عدم رضایت خود از سایز الت تناسلی را گزارش دادند و تمایل داشتند که اندازه ی آن بزرگتر باشد. این را با %16 افرادی که  در واقع از حد میانگین پایین ترهستند مقایسه کنید. این حس همگام با سن تغییر نکرده است و همان تعداد    افراد مسنی که از اندازه آلت خود ناخشنود بودند در افراد جوان تر نیز مشاهده شد.

این نارضایتی در مورد عدم کفایت، پیامدهایی دارد. مردانی که اعتقاد داشتند اندازه ی آلت تناسلیشان بسیار کوچک است، کمتر در مقابل شریک خود عریان میشدند و آلت تناسلیشان را به هنگام رابطه ی جنسی بیشتر پنهان میکردند و بیشتر خود را به جذاب نبودن متهم می نمودند. از سوی دیگر، مردانی که گمان میکردند اندازه آلت تناسلیشان بزرگ است عمدتا اعتماد به نفس بیشتری داشته و خود را جذاب تر   میدانستند. جالب این که %84 زنانی که مورد نظر سنجی قرار گرفتند بیان داشتند که از اندازه ی آلت      تناسلی شریکشان راضی هستند. پس آقایان! مشکل از شماست نه آن ها.

هرچند این پایان ماجرا نیست. اندازه ی آلت برای زنان مهم است اما ظاهرا وقتی زنان در مورد اندازه ی آلت صحبت می کنند در واقع منظورشان قطر آن است نه طول آن.

به گفته ی پتی بریتون PhD   و مربی سکس و سکسولوژیست درایالت کالیفورنیا، لس آنجلس: ” یک آلت بلند و باریک به اندازه ی یک آلت کوتاه تر اما قطورتر برای زنان لذت بخش نیست و در واقع این قطر آلت تناسلی است که به عنوان عنصر موثر در ایجاد این حس در شریک جنسی میشود که در سکسولوژی به آن دربرگیری(containment) – حس پر بودن که به واسطه ی یک شیئ یا آلت تناسلی در داخل دیواره  واژن ایجاد میشود- گفته میشود.”

 

 

اندازه آلت: آنچه که واقعا مهم است

اندازه ی آلت به عنوان فاکتور نهایی تعیین کننده ی توانایی مرد در ارضای زن و یا لذت بردن از سکس نیست. دو بخش از حساس ترین نقاط جنسی بسیار حساس در زنان یعنی کلیتوریس و نقطه جی(G-spot)، کاملا در دسترس بوده و تحریک میشوند. همچنین بریتون بیان داشته که نقطه جی، در یک سوم بالایی و داخل حفره واژن قرار دارد و برای زنانی که میخواهند از طریق نقطه ی جی تحریک شوند، یک آلت کوچک هم کافیست و نقطه جی میتواند لذت خمار کننده ای ایجاد نماید.

اگر فکر میکنید که آلت تناسلیتان بیش از اندازه برای ارضای معشوقتان باریک است راهکارهایی وجود دارد. شرکت های تولید کننده ی کالاهای جنسی، لاتکس،حلقه های پلاستیکی و یا روکش هایی را تولید کرده اند که دور آلت قرار گرفته و همان حس پرشدگی را به زن میدهند. بریتون بیان نمود که بسیاری، برامدگی ها یا خطوط برجسته ای را نیز بر روی آن قرار میدهند تا تحریک بیشتری را در شریک جنسی ایجاد کنند. او همچنین اضافه کرد : این یک مثل رایج است که اندازه مهم نیست بلکه چگونه انجام دادن آن مهم است. اگر مرد، یک فرد عاشق و حرفه ای از لحاظ لمسی،دهانی و حسی باشد میتواند میزان زیادی این لذت را ایجاد کند و در رابطه ی جنسی خود موفق باشد.

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *